poniedziałek, 14 listopada 2011

Głupota posłów a terroryzm

Za gazeta.pl

Nowe przestępstwo w Kodeksie Karnym. Złamiesz prawo, jeżeli...

Nowe przestępstwo zachęcania do ataków terrorystycznych w środkach przekazu pojawia się dziś w przepisach - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Zgodnie z wchodzącą w życie nowelizacją kodeksu karnego, kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych, za czyny zabronione pod groźbą kary osoba, która będzie zachęcać do popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym, trafi do więzienia nawet na 5 lat.
Zgodnie z nowymi przepisami nie trzeba nawet namawiać do ataku konkretnej grupy osób. Nieistotne więc, kto znajdzie się w gronie odbiorców i jak liczne ono będzie. Ważne, czy zainspirowany internauta popełni czyn o charakterze terrorystycznym. Jak podkreślają eksperci, nowe przepisy nie spowodują, że z sieci zaczną znikać instrukcje sprzed 11 listopada 2011 roku.
Osoby, które jeszcze wczoraj opublikowały w sieci wskazówki, jak zrobić bombę, mogą spać spokojnie. Na tej podstawie nie zostaną skazane. Nowe regulacje dotyczą jednak osób, które otrzymały wiarygodną wiadomość między innymi o przygotowywanym ataku terrorystycznym i zabójstwie ze szczególnym okrucieństwem. Jeśli nie zgłoszą tego policji, trafią do więzienia nawet na 3 lata.
Nowelizacja zmienia także procedurę karną i zwiększa gwarancje procesowe przyznane oskarżonemu. Będą dodatkowe podstawy do wznowienia procesu zakończonego prawomocnym wyrokiem. Oskarżony może teraz kwestionować orzeczenia, dlatego że sprawę rozpoznano pod jego nieobecność. Ma na to miesiąc, ale decyzja o wznowieniu jest fakultatywna.

Trudno skomentować, czym zajmuje się bezmyślna klasa próżniacza z nomen omen Wiejskiej. Pozostaje zrobić ctrl+c, ctrl+v z komentarzy, bo społeczeństwo bije o głowę roztropkiem swych "przedstawicieli".

wessling 9 minut temu
Odpowiednie prawo już jest. Od dawna nie wolno publicznie lżyć, grozić, namawiać do przestępstwa ( nie tylko aktu terroryzmu ) nie wolno oczerniać, gnębić, uwłaczać. Takie przepisy, jak i grożące za ich łamanie restrykcje są dawna - trzeba je tylko zacząć stosować.


mleczanetakrydyny
2 godziny temu
Czy idiotom w sejmie mózgi to już totalnie wypaliło?