czwartek, 2 lutego 2012

Demokracja po polsku

Jakiś czas temu dowiedziałem się, że jedna z ordynacji wyborczych jest bardzo fikuśnie skonstruowana. Mandat otrzymuje kandydat, na którego zagłosowały 22 tysiące ludzi. Nie otrzymuje go natomiast kandydat na którego zagłosowało 45 tysięcy ludzi. Jak widać vox populi, to tylko vox populi. Nic poza tym.

Od tygodnia w mediach mamy festiwal ignorancji. Politycy PO jąkając się i mamrocząc pod nosem (vide Schetyna) uzasadniają swoje stanowisko dotyczące ACTA w sposób urągający roztropkowi. Poseł Niesiołowski rzucając gromy mówiąc o szantażu, niczym niepodległości broni ACTA. Gdy dziennikarz pyta go, czy wie, że ACTA będzie dotyczyło także leków, z rozbrajającą szczerością przyznaje, że nie wiedział i tak naprawdę nie czytał tego projektu. Podobną szczerością wykazał się Migalski. Nie wiedział za czym głosuje. Panowie plus za szczerość.

Wisienką na torcie jest telefon z ambasady USA z pytaniem o dyscyplinę partyjną podczas głosowań w komisjach sejmowych. Kaczyński trafnie zdiagnozował problem kondominium :) Z tym, że możnowładcy mu się pomylili.

Strona Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji posługuje się systemem WordPress, łamiąc warunki licencji. Brawo Boni. Policja z kujawsko-pomorskiego wykorzystała zdjęcia bez zezwolenia, nie płacąc ich autorowi. Brawo policja.

Maski Guy`a Fawksa`a na twarzach polityków w Sejmie. Przytulili się do czegoś, co z założenia jest antysystemowe. Za to należy się policzek.

Na okrasę potrawy zwanej „Polnische Ordnung” mamy:

- instruktor strzelectwa Straży Granicznej, który spartolił swoją robotę do bólu i śmiertelnie postrzelił kursanta

- były poseł PSL, Andrzej Pałys, który nawalony jak świnia pałętał się po parlamencie i chował się przed dziennikarzami w samochodzie obcych ludzi został przykładnie ukarany. Jest jedynym kandydatem na stanowisko prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki. Wodnej w Kielcach.

- loty najważniejszych osób w państwie (7 i 10 kwietnia 2011) odbywały się nielegalnie. Jak jeden mąż dupy dały: Kancelaria Premiera, Kancelaria Prezydenta, BOR, 36. Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego.

Tym krajem władają dyletanci. Przekonaj mnie, że nie jest to działanie na szkodę państwa, na szkodę podatników. Przekonaj mnie, że władzy leży na sercu rozwój kraju i dobro obywateli.

Nie rządem Polska stoi, a wolnością i prawami obywateli. Zatem nierządem Polska stoi.

DOŚĆ.

“Jesteśmy Anonimowi.
Imię nasze Legion.
Nie wybaczamy.
Nie zapominamy.
Spodziewajcie się nas.”


PS - Po wrzuceniu w google adresu blogasa pojawia się w odnośniku fragment ostatniego postu. Zazwyczaj. Post o tytule NIE dla ACTA nie wyświetla się. Ciekawe dlaczego :)